Facebook Vyhledávání

Soukromé ubytování v Rakouských Alpách, Bad Hofgastein

Doporučené výlety

Svět obřích ledových jeskyní ve Werfenu

Největší ledová jeskyně naší planety leží nedaleko obce Werfen, kam je možné se dostat pohodlně po Taurské dálnici. Tento uníkátní přírodní úkaz je přístupný od května do konce října od 9.00 do 15.30, v červenci a srpnu do 16.30. Prohlídky s průvodcem jsou pořádány každou hodinu, v případě velkého zájmu i častěji. První ranní lanovka vyjíždí v 9.00 hod. Příjezd: po 5 km dlouhé horské silnici z Werfenu - vjezd povolen i pro autobusy - poté se návštěvníci vydávají na 15 minutový pěší pochod k dolní sanici lanovky, která vyjíždí až k jeskyni. Návštěva jeskyně je opravdový zážitek, na který se musíte dobře obléct protože celoroční teplota je kolem 0 stupňů Celsia. V jeskyni není elektrické osvětlení. Návštěvníci dostanou k dispozici karbidové lampy a tak si mohou okusit světelné podmínky, které měli původní objevitelé. Prohlídka je časově i fyzicky náročná a nedoporučuje se dětem mladších 3 let.
www.eisriesenwelt.at

Středověký hrad Hohenwerfen we Werfeu

Návštěvníci hradu Hohenwerfenu si mohou od konce března do začátku listopadu prohlédnout Muzeum sokolnictví a zúčastnit se přehlídek letů dravých ptáků (orlů, sokolů a dalších). Skupiny je nutné ohlásit předem. Cesta pěšky nahoru na hrad trvá 20 minut, v případě zájmu je možné objednat si rovněž dopravu autobusem, který pravidelně dopravuje hosty na hrad. Z parkoviště také vede lanovka. Doba trvání prohlídky je přibližně 50 min, 30 min přehlídka letů dravých ptáků.V průběhu prohlídky uvidíte vězení, mučírny, zbrojnice. Vystoupáte si na vrchol zvonice, kde je krásný výhled na okolí a průvodkyně zde i zazvoní na zvon odlitý roku 1586.
www.salzburg-burgen.at

Alpendorf - Geiserberg - výlet pro rodiny s dětmi

Výlet doporučujeme pro rodiny s dětmi. V horní stanici lanovky je trasa na které se děti pobaví a vyzkouší řadu atrakcí - lanové centrum, horské potůčky, skluzavky, houpačky, prolézačky, atd. U každé atrakce děti plní úkol, který si značí do hrací karty.Rodiče se staršími dětmi nebo dospělí zde najdou spoustu náročných tras na horské túry.

Výjezd lanovkou do horní stanice je se salcburskou kartou zdarma. U pokladny dostanou děti hrací karty a nálepky, k dispozici je také přehledná mapka turistických tras. Z horní stanice se jde cca 15 minut pěšky na vláček, který vás doveze až na vrcholek hory. Na konečné vláčku je vstup do "světa duchů", celý park je opravdu šitý dětem na míru.

Lichtenštejnská soutěska - Liechtensteinklamm

Patří mezi nejdelší, nejužší a nejhlubší soutěsky v Alpách. Do soutěsky ledovcového původu, opředené legendami a mýty, ročně zavítá přes 170 000 návštěvníků. Své jméno získala po mecenáši Johannu II. z Lichtenštejna, který přispěl obyvatelům městečka St. Johann im Pongau pracujícím na otevření přírodní památky částkou 600 zlatých, čímž dopomohl k uskutečnění jejich mnohaletého snu. Místní si proto soutěsky velmi váží, zaplacením vstupného přispějete velkou měrou na její správu. Jednou z nejkrásnějších podívaných je vysoký vodopád, který najdete na samém konci soutěsky.V celé oblasti je velká vlhkost, myslete proto na vhodné oblečení. Uvidíte peřeje dravého potoka ve skalách, projdete úzkými údolími a často i kamenným masivem. Nepřekvapí vás tunely a neminete ani dřevěné schody − zvolte proto adekvátní obuv. O svou bezpečnost ale strach mít nemusíte − objekty procházejí každoročně statickou kontrolou a na soutěsku neustále dohlížejí geologové.
http://www.liechtensteinklamm.at/en/sommer/liechtensteinklamm/openinghours-fees.html

Visutý most Stubnerkogel

140 metrů dlouhý most dosahující výšky 28 metrů nad zemí, to už je zážitek sám o sobě. Když si kolem ale představíte malebnou alpskou scenérii a samotný most přenesete do výšky 2300 metrů nad mořem, dostanete malý rakouský unikát – první visutý most v této výšce, který je navíc v provozu celoročně. 140 metrů dlouhý, pouze metr široký a podlaha průhledná. Lehký lanový mostek je zajištěn množstvím lan proti vibracím a dokáže tak odolat větrům o rychlosti 200 km/h.

Nejvyšší hora Rakouska Grossglockner

Monumentální Grossglockner, jedna z nejvyšších hor v celých Alpách, čeká nejen na zkušené horolezce, ale i na turisty s dobrou kondicí.Nejvyšší hora Rakouska (3 798 m) je krytá sněhem i v průběhu léta. Pokud se chcete nahoru vydat po svých, není to nic pro amatéry. Vysokohorská silnice kolem Grossglockneru,šplhá až do výšky 2 504 m, je sama o sobě zážitek Cenu zahrnující poplatek, přístup ke všemu zařízení a výstavám a parkovné naleznete na http://www.grossglockner.at/en Na vrcholGrossglockner vede nyní 30 cest, z nichž 90 % vede tzv. „Normální (klasickou) cestou“, která, ač by se tak podle názvu nemuselo zdát, je pořád relativně obtížnou túrou spadající do vysokohorské turistiky. Kromě dobré fyzické kondice je třeba náležité vybavení a zkušenosti s pohybem na ledovci a ve vysokohorském terénu.

Vyhlídková plošina Franze Josefa

Stejný výhled, jaký měl při své návštěvě císař Franz Josef v roce 1856, může mít každý, kdo dorazí na vyhlídkovou plošinu nesoucí monarchovo jméno. Spatřit z ní můžete nejen nejvyšší horu Rakouska, ale i nejdelší ledovec východních alp, Pasterze.

Cesta Kaiser Franz Josefs Hohe (2369m) Hofmannshutte (2445m)

Příjemná procházka na 35 minut, vhodná opravdu pro každého, se vine téměř po vrstevnici z parkovišť vyhlídky Franze Josefa nově opravenou cestou s názvem Gamsgrubenweg. Tato pěšina prochází šesti nově zbudovanými tunely v místech, kde v minulosti původní cestu zasypalo kamení. Po tom, co těsně minete horskou chatu Hofmannshütte, můžete se zastavit na vyhlídce pod ledovcem Wasserfallwinkel. Popisované tunely jsou dostatečně osvětlené a uvnitř narazíte na nejedno příjemné překvapení, jako jsou permoníci, jezírko, nebo nápadně velké krystaly nerostů.

Vyhlídková věž Swarovski

Dobře značenou cestou za ani ne deset minut dorazíte z parkoviště u plošiny Franze Josefa do prosklené kopule horské observatoře, vybavené řadou moderních dalekohledů. Odtud můžete pozorovat nejen pestrou vysokohorskou faunu, ale i horolezce, jak zdolávají některou z cest na Grossglockner. Přístup do věže i dalekohledy jsou zdarma.

Ledovec Pasterze

Projít se po ledovci, který je v blízkosti vyhlídky Franze Josefa bohužel značně pokryt kamením, můžete zkusit po některé z vyznačených tras, na jejichž konci jsou pouze zdatným jedincům přístupné alpské vrcholy Grossglockner a Kleinglockner. Dobrou představu o terénu ledovce můžete získat už na 1,5 hodiny dlouhé procházce. V jednom zástupu s horolezci ověšenými cinkajícími karabinami si tak chvíli můžete připadat jako součást vysokohorské expedice

Solný důl v Halleinu (Hallein Salz Welten)

Tradice těžby soli v Halleinu sahá bezmála 2500 let do minulosti. Vedle dech beroucích prostor solných dolů uvnitř hory tak můžete zhlédnout i související expozice muzeí a keltskou vesnici. To ale až v okamžiku, kdy budete mít za sebou zážitek z hornického vláčku, dlouhatánské dřevěné skluzavky a podzemního slaného jezera.

Vstupné: Dospělí 19 Eur, děti (4-15 let) 9,50 Eur. Další zvýhodněné ceny najdete http://www.salzwelten.at/en/hallein/tariffs/

Možnost zakoupit audioprůvodce v češtině za 2 Eura

Sůl a její těžbu není složité vystopovat v řadě místních názvů celého Salcburska. Těžba nerostu zvaného též „bílé zlato“ sahá až k počátkům místního osídlení a vždy tvořila jeden z hlavních zdrojů bohatství kraje. Místní jsou na tradiční těžbu patřičně pyšní a tomu odpovídá i celý program v dole i přilehlých zařízeních muzeí a expozic. Projít si tak můžete třeba i keltskou vesnici v Dürnbergu. Procházka podzemními prostorami skýtá opravdu silný zážitek, ten ovšem není určen všem. Z pochopitelných důvodů se do podzemí nedostanou lidé s pohybovým hendikepem, ale nepochodíte ani s dětmi ve věku pod 4 roky, a to ani v nosičce nebo šátku. Do solného dolu také nemají přístup povolen psi a další zvířata. Teplota uvnitř v dole se pohybuje celoročně mezi 7 a 10 °C, takže nezapomeňte na pořádné teplé oblečení. Hornické svrchníky jsou sice na místě k dispozici, ale samy vás nezahřejí. Stejně tak oceníte pevné boty, v žabkách si moc legrace neužijete.


Ubytování v Alpách

 • 80m2 apartmán pro 8 osob
 • 2 ložnice, 2 koupelny
 • velký společný prostor
 • balkon s výhledem
 • prostorná garáž

Alpy v létě

Alpy v zimě

Zajímavá a důležitá místa
v Bad Hofgastein

 • Centrum města - 3 minuty pěšky
 • Skibus a Citybus - zastávka přímo u apartmánu
 • Lázeňský park - 3 min pěšky
 • Letní koupání v Gasteinském jezeře - 6 min autem
 • Alpen Therme (moderní termální lázně) 5 minut pěšky
 • Nástupní stanice lanovky - 5 minut autem

Ceník ubytování 2024/2025

Termín od - do Cena za apartmán
30.11. - 20.12. 210,- EUR / noc
21.12. - 2.1.   320,- EUR / noc 
3.1. - 31.1. 210,- EUR / noc
1.2. - 4.4. 250,- EUR / noc
5.4. - 28.6. 210,- EUR / noc 
29.6. - 31.8. 250,- EUR / noc 
1.9. - 27.9. 210,- EUR / noc
28.9. - 29.11. 130,- EUR / noc

 

APARMAN BAD HOFGASTEIN
© 2015, Všechna práva vyhrazena
Design a redakční systém Wedipa.com

Odkazy