Facebook Vyhledávání

Soukromé ubytování v Rakouských Alpách, Bad Hofgastein

Alpy v zimě

Prohlédněte si interaktivní mapu oblasti

Lyžování

Rozlehlá lyžařská oblast uspokojí každého lyžaře i snowboardistu. Nacházejí se zde zasněžené neupravné svahy pro milovníky freestylu, dlouhé pravidelně upravované sjezdové tratě i svahy pro jízdu v  boulích. V nejbližším okolí najdete až 50 moderních lanovek a přes 205 km upravených sjezdových tratí. Ty vytvářejí z Gasteinského údolí jednu z nejatraktivnějších oblastí zimních sportů v Rakousku. Je zde snadná propojitelnost terénů na Stubnerkogelu s Angertalem a Schlossalmem, stejně jako Dorfgasteinu s údolím Grossarltal , kde je možné otestovat si své lyžařské schopnosti i na náročné závodní trati. Nezapomeňme ani na kopec Graukogel a jeho dlouhé a velmi náročné sjezdové tratě, na nichž si měří své síly také světová lyžařská elita. Sportgastein je nejvýše položenou oblastí zimních sportů v Gasteinském údolí, dosahuje nadmořské výšky 2700 metrů. Je to ráj ostřílených sportovců, kteří milují jízdy v panenském terénu nebo se rádi vydávají na lyžařské túry. V areálu Sportgastein pro vás nedávno vytvořili tři speciální a rozsáhlé freeridové terény. V Gasteinském údolí se právě Sportgastein stal centrem freeridových radovánek. Jeho severní strana nabízí 1400 metrů převýšení pro bezstarostnou free jízdu a snowboarding.

Pro vaši bezpečnost je zde vytvořen interaktivní informační systém, ve kterém zjistíte, jaké freeridové sjezdy jsou aktuálně v nejlepší kondici a také informace o jejich bezpečnosti. Nově se na Sportgasteinu zdarma provádí nácvik chování v simulované lavinové situaci. Jde o kombinaci velmi poučného a zároveň zajímavého zážitku.

Lyžařské školy v oblasti nabízejí výuku freeridu i snowboardingu a výlety do terénu s průvodcem.

Snowparky zde nabízejí spoustu akčních prvků. Snowboardisté, kteří tolik neprahnou po jízdě mimo sjezdovku, mohou samozřejmě využívat všechny lyžařské trasy. Milovníky freeridu pak Gasteinské údolí přímo nadchne. Místo pronásledování freeriderů se zde rozhodli jít cestou kontrolované podpory a vzdělávání. Na snowboardových parcích tu odvedli spoustu práce a oceněním toho bylo i pořádání FIS mistrovství světa ve snowboardingu v lednu 2013 a také 11. ledna 2014.

Vysoká nadmořská výška Gasteinského údolí a výborné technické zasněžovací zařízení jsou zárukou kvalitních sněhových podmínek od konce listopadu do konce dubna.

Mimořádnou atrakcí Gasteinu je 40 m dlouhý visutý most na Stubnerkogelu, který visí nad 28 metrů hlubokou propastí. Most byl vybudován v nadmořské výšce 2400 m a tím získal titul nejvýše položeného mostu v Evropě. Novinkou je také zajímavá vyhlídková plošina "Glocknerblick", odkud je fascinující výhled do nitra rakouských Alp v čele s nejvyšší horou Rakouska Grossglocknerem.Apartman Bad Hofgastein

Apartman Bad Hofgastein

Apartman Bad Hofgastein

Běžky

S více než 45 kilometry výborně upravených běžeckých tras je Gasteinské údolí vhodné také pro milovníky běžeckého lyžování. Je možno se vydat doSportgasteinu na vysokohorskou běžeckou trasu v nadmořské výšce 1600 m, kde můžete využívat běžecké tratě až do pozdního jara. Případně lze využít běžecký okruh s umělým osvětlením v Bad Gasteinu-Böcksteinu nebo rovněž osvětlenou trasu v lázeňském parku v Bad Hofgasteinu i ve večerních hodinách.

Bruslení

Pro milovníky bruslení jsou dostupná dvě kluziště. Jedno se nachází v Bad Gaisteinu. Plocha je přírodní a její provoz závisí na počasí. Nachází se za obchodním domem Eurospar.
Otevírací doba je: pondělí, úterý, čtvrtek: 16:00 - 19:00 středa: 16:00 - 23:00
neděle: 13:00 - 19:00
pátek, sobota: zavřeno

Další ledová plocha se nachází v Bad Hofgasteinu v centru města. Otevírací doba je denně od 10:00 do 22:00

Brusle k zapůjčení jsou k dispozici přímo na místě.

Toulky na sněžnicích

Snad nejkrásnější jsou objevné výpravy do nitra národního parku Vysoké Taury, nejlépe za doprovodu správců národního parku.
Avšak i nová trasa, která vede z Dorfgasteinu až na mezistanici lanovky na horu Fulseck, stojí za hřích, už proto, že poskytuje fantastické výhledy na celé Gasteinské údolí.
Chůze na sněžnicích nevyžaduje žádné předchozí zaškolení. Kdo umí chodit, bude umět chodit i na sněžnicích!

Schneeschuhwanderung
Angertal mit Nationalparkranger
5630 Bad Hofgastein
Tel.: +43 6432 3393-260
+43 6432 3393-260
www.badhofgastein.com

Langlauf-Sportschule Gastei
Karl Imhof Ring 9, 5645 Böckstein
Tel.: +43 664 4571250
+43 664 4571250
Kurpromenade 14
5630 Bad Hofgastein
Tel.: +43 664 3515060
+43 664 3515060
www.langlaufidylle.com

Lyžování na ledovci

Ledovec Mölltal

Bývá zde krásné počasí. Na ledovci Mölltal je vybudované moderní lyžařské středisko. Využít zde můžete devět lanovek a k dispozici je vám asi 70 km upravovaných sjezdovek různých náročností. Nejvyšší bod, ke kterému na lyžích dojedete, je v nadmořské výšce přes 3000 m n. m. Je zde také upravená běžecká trasa. Dalším z lákadel je Gletcher Fun park, jeden z nejlepších snowparků v rakouských Alpách. Snowpark je rozsáhlý a vhodný i pro skicross a další aktivity. Rakouský národní lyžařský tým jezdí na Molltal pravidelně trénovat.

Pokud chcete na Molltal cestovat autem, musíte využít autovlak. Pojedete přes Bad Gastein. Potom si koupíte jízdenku a vjedete do vlaku, který jezdí v pravidelných intervalech. Z vlaku pak vyjedete ve stanici Mallnitz a pokračujete na ledovec.

Možné je také vyrazit bez auta a do vlaku nastoupit přímo v Gasteinském údolí. K ledovci vás potom od vlaku v zimním období dopraví skibus nebo taxi.

Ledovec Kitzsteinhorn

Ledovec Kitzsteinhorn je součástí lyžařského střediska Zell am See – Kaprun. I zde se budete pohybovat kolem 3000 m n. m. Lyžařský areál na ledovci nabízí 22 lanovek a něco kolem třiceti sjezdovek. Podobně jako na Molltalu je i ledovec Kizsteinhorn rájem pro freeridery. Jsou zde čtyři různá snowparková stanoviště (Easy Park, Central Park, Superpipe a Railgarden Lechnerberg). Freeride se tu provozuje v XXL provedení a je zde pět bezpečných freeridových tras.

Na Kitzsteinhorn dojedete autem po 45 minutách jízdy směrem na Zell am See, cesta je dobře značena.

Sportgastein (Kreuzkogel 2 686 m n.m.)

Nejvýše položené neledovcové lyžování v rakouských Alpách. Sportgastein sice není ledovec, ale díky své výšce téměř 2700 m n. m. nabízí podobné podmínky. Je jedním z nejkrásnějších lyžařských center v celých Alpách. Sezóna zde trvá výrazně déle než v ostatních střediscích a z našeho apartmánu je lehce dostupné.

Pokud se rozhodnete pro Sportgastein, dojeďte tam autem (na cestě se platí mýtné) nebo skibusem. Lyžování na Sportgasteinu je opravdovým vysokohorským zážitkem, a to hlavně za slunečného počasí. Carvingové jezdce by mohlo zajímat, že jedna ze sjezdovek byla speciálně zvlněna a upravena pro ten správný požitek z carvingového oblouku bez nutnosti brzdění. Je zde také mnoho freeridových cest. Jízda na zdejších sjezdovkách je velice důstojnou alternativou k lyžování na ledovci.

Lyžařské školy

Pokud hledáte cvičnou plochu pro nejmenší děti nebo úplné začátečníky, využijte tzv. „Practice areas“. V lyžařské mapce jsou značeny žlutým čtverečkem se stromečkem a jsou téměř v každé z lyžařských lokalit v Gasteinském údolí. Vhodný je skipark v Angertalu. Svah je zde upraven speciálně pro nejmenší děti. Jsou zde jezdící koberce a zábavné prvky jako průjezdy a minislalomy. Skipark je promyšlený a najdete zde i cvičný vlek – velmi mírný a kraťoučký. Na skipark navazují mírné modré sjezdovky, na kterých můžete pokračovat po zvládnutí úplných začátků.

Skvělým cvičným skiparkem s mírným terénem pro nejmenší se pyšní také oblast Dorfgastein-Grossarltal.

V Bad Hofgasteinu je cvičný areál umístěn u spodní stanice lanovky Schlossalm. Fun Centrum v horní stanici Stubnerkogelu v Bad Gasteinu nabízí kromě výukových sjezdovek i mnoho další zábavy, například stolní fotbálek, prolézačky, dětské kino a Sony PlayStation centrum

Ubytování v Alpách

 • 80m2 apartmán pro 8 osob
 • 2 ložnice, 2 koupelny
 • velký společný prostor
 • balkon s výhledem
 • prostorná garáž

Alpy v létě

Alpy v zimě

Zajímavá a důležitá místa
v Bad Hofgastein

 • Centrum města - 3 minuty pěšky
 • Skibus a Citybus - zastávka přímo u apartmánu
 • Lázeňský park - 3 min pěšky
 • Letní koupání v Gasteinském jezeře - 6 min autem
 • Alpen Therme (moderní termální lázně) 5 minut pěšky
 • Nástupní stanice lanovky - 5 minut autem

Ceník ubytování 2024/2025

Termín od - do Cena za apartmán
30.11. - 20.12. 210,- EUR / noc
21.12. - 2.1.   320,- EUR / noc 
3.1. - 31.1. 210,- EUR / noc
1.2. - 4.4. 250,- EUR / noc
5.4. - 28.6. 210,- EUR / noc 
29.6. - 31.8. 250,- EUR / noc 
1.9. - 27.9. 210,- EUR / noc
28.9. - 29.11. 130,- EUR / noc

 

APARMAN BAD HOFGASTEIN
© 2015, Všechna práva vyhrazena
Design a redakční systém Wedipa.com

Odkazy